Sirena Havuz Sağlık Bakanlığı Tüm Kimyasallarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır.

Havuz Seramikleri

Havuz suyunun temas ettiği materyaller (Havuz kaplaması, nozullar, fuga malzemeleri vb.) suyun özelliklerini etkilememelidir ve suyun fiziksel ve kimyasal özelliklerine ayrıca mikroorganizmalara ve planktonlara karşı tepkisiz olmalıdırlar. Tekstil esaslı kaplamaların her türü (sentetik esaslı çim de dahil olmak üzere) kullanılamaz. Havuz döşemesinin günlük ve duvarların haftalık temizliği için kendinden motorlu yada vakum hattına bağlanan dip temizleyiciler (Havuz süpürgesi) bulundurulmalıdır.

Senede en az 1 kez havuz boşaltılıp havuz dibi ve duvarları dezenfektan maddelerce yıkanmalıdır.

Havuz cam mozaikleri BTB 'ler arasında seramiklere göre daha fazla derz olduğunu biliyoruz. Eğer iyi derz dolgu maddesi ve iyi işçilik olmazsa daha fazla derz olmasının sakıncaları ortaya çıkmaktadır. Havuz seramikleri 5x5 10x10 10x20 12x24 gibi ölçülerde olmaktadır. Aynı ölçülerde porselen imalatlar vardır. Birbirleri arasında daha az derz olduğundan BTB 'lere göre büyük ölçülü havuzlarda tercih edilmektedir. 

BTB 'ler ise genellikle küçük ölçekli havuzlarda, havuzu büyük gösterdiği ve şık durduğu için tercih edilir. Cam mozaik olması havuza ayrı bir hava vermektedir. Genellikle özel havuzlarda ve 100 m2 'nin altındaki havuzlarda tercih edilmektedir. Cam mozaikler havuz seramiklerine göre pahalıdır. Müşteri beğenisine göre rengi seçimi yapılır. İstenirse havuz içine resim yazı ve figür konulmaktadır.

Uygulamalarımızdan Bazıları