Sirena Havuz Sağlık Bakanlığı Tüm Kimyasallarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır.

Tuz Odası İmalatı

Yurtdışında uykusuzluk, stres, astım, bronşit, egzama, sedef, kronik kulak burun boğaz gibi rahatsızlıkların tedavisinde alternatif yöntem olarak kullanılan 'tuz odaları' Türkiye'de yaygınlaşıyor.

Tuz odalarımızı daha kapsamlı bir şekilde yer aldığı resimlerle bu konuda daha ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz. Duvarlar ve tavan mağara ortamı yaratmak için özel bir kalıbıyla kaplıdır. Bu kalıp atmosferdeki neme karşı bir tampon görevi görür ve ortamın aseptik özelliğinin korunmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, havadaki nemden dolayı duvarlardaki tuz kaplamaları, misroskopla dahi görülemeyecek küçüklükte sprey zerrecikleri üretir ki bunların da insan vücuduna olumlu etkileri vardır. Tuzun tedavi edici etkisi çeşitli biyokimyasal, mikrobiyotik ve bağışıklığa ilişkin çalışmalarla onaylanmıştır. Tuz tedavisi hastaların çoğunun 6 aydan 5yıla kadar rahatsızlıklarının hafiflemesini sağlamıştır.

Tuz Terapisi Nasıl Uygulanır:

Tuz terapisi 20-40 dakika arasındadır. Başlangıçta 5 gün üst üste daha sonra da mümkünse ayda bir kez alınması tavsiye edilir.Ayakkabısız ve herhangi bir parfüm kullanılmadan girlir. Tuz odasına günlük elbiseler ile, terapi sırasında elbiselere tuz birikmesini ve elbiselerden toz çıkmasını önlemek için tek kullanımlık koruyucu önlükler giyilir. Ayaklara da aynı şekilde koruyucu Galoş takılır.
45 dakikalık bir seans boyunca insanın almış olduğu tuz miktarı bir çorbada bulunan Tuzun 10/1 i kadardır.

Terapi süresince çalan müzik ve loş ortam kişinin rahatlamasına yardımcı olur.

Kişiler terapiye çocukları ile beraber girebilirler ve çocuklar Terapi süresince ‘Tuz Mağarası maceraları’ oyunları ile keyifli vakit geçirirler.

Uygulamalarımızdan Bazıları