Sirena Havuz Sağlık Bakanlığı Tüm Kimyasallarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır.

Havuz Filtrasyon Ekipmanları

Fiziksel olarak Suyun berraklaşmasını sağlar Havuz suyu arıtma sistemi denizlerden ve derelerden örnek alınmıştır.

Filitre içerisinde bulunan kum suyun arıtılmasına yardımcı olur. Havuz kum filitreleri kimyasal reaksiyon oluşturmaz. Suyun havuz pompası yardımıyla cebri olarak kumdan geçirilmesiyle su berrak ve temiz olur. Filitre sayısı ve pompa gücü mühendislik hesabı gerektiren önemli konulardır.

İyi seçim yapıldığı taktirde havuzunuz daima temiz kalacaktır. Uygun seçilen pompa ve filitre aynı zamanda kimyasal ve elektrik maliyetinin düşük olmasına yani tasarruf etmemize yardımcı olur.

Filitre Kumları: Filitre içerisine katmanlar halinde yerleştirilir Havuz filitreleri içerisinde kuvarz kum bulunmaktadır. Değişik katmanlarda ve değişik ebatlarda filitre içine doldurulur. Havuzun kullanımına bağlı olarak 5 yıldan sonra değiştirmek gerekebilir.

Zeolitler

Havuz filitreleri içerisine kum filitresi yerine kliptonik zeolit de doldurulabilir.Zeolitin yapısı süngerimsi olduğu için pompayı zorlamadan suyun daha iyi filitre edilmesini sağlar.Zeolitin Gözenekleri sudaki ağır iyonları tutma özelliğine sahip olduğundan daha az havuz kimyasalı kullanarak yıllık maliyetlerinizin ciddi oranlarda düşmesini sağlar.Kuvarz kum dolu filitreyi her hafta ters yıkama yaparak üzerindeki kirliliği atmak gerekir.Oysa zeolit kullanılan filitreleri 15 günde bir yıkamanız yeterlidir.Böylece su tasarrufu sağlarsınız.Zeolit  koku alma özelliği içinde tıp alanı da dahil olmak üzere bir çok alanda kullanılmaya başlamıştır.İçerisindeki gözenekler gaz tutmaya da elverişlidir.Bu nedenle zeolit kullanılan havuzlarda koku olmaz.Yatırım Maliyeti kuvarz kuma göre biraz fazladır,fakat kısa sürede bunu amorti edecektir.Türkiye çapında yapmış olduğu tüm havuzlarda zeolit kullanan ilk ve tek firma olduğumuzu gururla söyleyebiliriz.

HAVUZ POMPALARI

Santrifüj tip yatay milli IP55 motor korumalı termoplastik gövdeli daha büyük kapasiteler için demir döküm ,prinç döküm veya paslanmaz pompa yapılmaktadır. Havuzların kalbidir.Eğer ihtiyaca uygun bir pompa seçilmezse havuzun temizlenmesi mümkün olmayabilir.

Dünya standartı havuzun toplam su miktarının 4 saatte 1 kez çevrilecek seçilde pompa seçilmesidir.Bu daha büyük havuzlar için 5-6 saat olabilir.Havuz pompaları monofaze 220 volt veya 380 trifaze  olarak üretilmektedir.Havuz pompası ideal güçte seçilmesi halinde ciddi tasarruf sağlamaktadır .Sirkülasyon  hatlarına göre pompa seçimi yapılmalıdır.

Havuz pompaları havuza atılan havuz kimyasalların karışmasını ve havuz suyunun emilerek filitreden geçirilmesini sağlar.Havuz pompasının devreye girmesi havuzun temiz kalmasını sağlar.

Uygulamalarımızdan Bazıları